اخبار

تاریخ خبر: 1393/09/07
زمان خبر :14: 13
نوع خبر :خبر

b_News انتخاب رنگ مناسب برای طراحی وب سایت

Sheed Graphic MultiMedia
sheedgraphicLogo
به دنیای اعجاب انگیز رنگ ها خوش آمدید. اعجاب انگیز، برای اینکه هنوز هم پس از اینکه چندین هزار رنگ بندی مختلف در عمر خود در محصولات و طرحها و سایتها دیده ایم، گاهی به ترکیبی از رنگ های محدود بر می خوریم که حسی نو و بکر با خود به همراه دارد. در واقع هر رنگ در کنار رنگی دیگر هویتی جدید می گیرد و رنگی نو به نظر ما می رسد. رنگ بندی یک وب سایت نیز بخش مهمی از طراحی گرافیک وب سایت است و نشان دهنده هویت آن می باشد.
اما برای انتخاب رنگ های بکر و ناب چه کنیم؟ بهتر است کتاب رنگ ایتن را مدتی کنار بگذاریم و از ابزارهای به روزتری برای انتخاب رنگ کمک بگیریم:
ابزارها و سایت های زیادی برای کمک در انتخاب ترکیب رنگی(Scheme)  های بکر و خوب وجود دارد. از جمله Adobe Kuler که نرم افزاری است برای همین کار. روش دیگری که می توانم توصیه کنم جامعه مجازی ColorLovers.com یعنی عاشقان رنگ هاست. این وب سایت یک شبکه اجتماعی با موضوع رنگ است و در آن می توانید رنگ های Solid و ترکیب رنگ های مختلف و پترنهای رنگی متنوعی را که توسط اعضای این شبکه اجتماعی ساخته شده اند ببینید. می توانید محبوبترین ها را ببینید یا کلمه خاصی را جستجو کنید تا ترکیب های زیبا و نو بیشتری را بتوانید ببینید و برای طرح وب سایت خود استفاده کنید.
اما سایت جمع و جور www.ColorSchemeDesigner.com، همه جا و همیشه میتواند در دسترس باشد و امکانات خوبی هم برای ارائه ترکیب ‌رنگ ‌های خوب و رنگ های مکمل و متمم و... به طراحان دنیای دیجیتال می دهد. این سایت به نوعی در کنار رنگ های اصلی پیشنهادی، نسخه هایی از رنگ های تیره تر و روشن تر را نیز ارائه می کند تا برای رنگ بندی طراحی سایت خود از رنگ های بیشتری استفاده نکنید و به رنگ بندی شما لطمه نخورد. همچنین این وب سایت گزینه ای دارد برای نمایش یک وب سایت نمونه در رنگ بندی منتخب شما که شاید برای مبتدیان به حسابی به درد بخورد.
بنابراین بهتر است انتخاب رنگ بندی مناسب را برای طراحی سایت خود جدی بگیرید و کمتر از رنگ های تکراری و زمینه آبی ویندوزی استفاده کنید.
- درباره‌ی نکات حرفه ای طراحی وب سایت یا گرافیک وب یا راهنمایی درباره طراحی وب یا رنگ بندی سایت بیشتر بخوانید.
 

 


بر چسب خبر : رنگ ،طراحي وب سايت


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.