اخبار

تاریخ خبر: 1396/05/17
زمان خبر :11: 05
نوع خبر :خبر

b_News 10ویژگی که ما در html6 به دنبال آن هستیم

Sheed Graphic MultiMedia
sheedgraphicLogo

ویژگی که ما در html6 به دنبال آن هستیم

با ظهور HTML، تحول عظیمی در طراحی سایت و فروشگاه ها ایجاد گردید و امروزه شاهد رشد روزافزون این زبان طراحی وب هستیم.ازاول تا الان شاهد پیدایش نسخه های مختلف ازHTML هستیم.آخرین نسخه ای که در حال حاضر استفاد میشود، نسخه HTML5  میباشد.همچنین قابلیت های مانند رسپانسیو کردن وبسایت و غیره، مواردی هستند که باعث توجه بیشتر افراد به طراحی وب گردیده است.این موارد از قابلیتهای html5  و css3 هستند.اما این زبان مانند بقیه دارای مشکلات فنی است.ما در اینجا قصد داریم که 10 پیشنهادی را ارائه دهیم که با استفاده از آنها در نسخه HTML6 میتواند مشکلات قبلی را حل بنماییم.

1.کتابخانه های اختصاصی

جی کوئری باعث تغییر اساسی و بنیادی در جاوااسکریپت گردید که شامل کتابخانه های استانداردی میباشد.مقدار زمانی که برای بارگذاری صفحات جی کوئری استفاده میشود، خیلی زیاد میباشد.امروزه در بیشتر وبسایتها از از کتابخانه های متعدد جاوااسکریپت استفاده شده است.بیشتر طراحان وب ترجیح میدهند که از یک کتابخانه خاص استفاده کنند که این امر باعث پراکندگی در مرورگرهای مختلف میگردد.برای همین بیشتر برنامه نویسان به دنبال ایجاد یک نسخه جدیدی از HMTL میباشند.

2.یکپارچه سازی عکس ها و ویدئوها

امروزه ارتباط بیشتر کاربران از طریق دوربین و میکروفن میباشد که این باعث استفاده زیاد از دوربینهای وب میگردد.یکپارچه و اتصال عکس و ویدئو در نسخه HTML6 باعث میشود که عکس در سریعترین زمان ممکن در پایگاه داده ابزارها ذخیره شوند.

3.پیش عمل کننده هایی با قابلیت پلاگ شدن

این پیش عمل کننده ها تقریبا در تمامی نسخه های HTML برای تبدیل زبان ها به جاوا اسکریپت وجود داشته اند.HTML5 نسخه کلی جاوااسکریپت را درنظرگرفته است و همچنین توانسته است کدهای مربوط تا حدودی بهینه نماید.در نسخه 6 باید این بهینه سازی کدها بهترگردد.

4.زبان های قابل پلاگ شدن

با ظهور زبان های قابل پلاگ در نسخه 6، برنامه نویسان به راحتی میتوانند یک طرح واحد برای حالتهای سریع ایجاد نمایند.اگر از مدل های کاری وبسایتهای به صورت اپن سورس استفاده شود، هرمرورگری میتواند به راحتی این خصوصیات در چند مرحله به سادگی اجرا نماید.

5.زیر نویسی و حاشیه نویسی بهتر

یک ساختار خوب HTML از زیرنویسهای پاراگراف و جمله های به خوبی پشتیبانی میکند.برنامه نویسها دنبال یک راهی هستند که بتوانند چنین قابلیتی را به عکس ها و فیلم ها اضافه نمایند.

html6

6.تصدیق های سخت

هرمرورگری که میخواهد که از نسخه 6 استفاده نماید بهتر است از تصدیق های سریع و بهتری استفاده نماید.این کار را همچنین میتوانیم با ایجاد یک نرم افزار برطرف کنیم که هردو مرورگر و وبسایت به راحتی و به صورت موثر فعالیت کنند.برای امنیت بیشتر هم میتوان از یک سری تکن با کلیدهای تعریف شده در مرورگر استفاده کرد.

7.کنترل بیشتر بر روی ویدئو

بیشتر طراحان به دنبال کنترل کننده های اضافی هستند  که بدانند چگونه میتوان ساختار یک ویدئو را دریک صفحه وب از هم پراکنده کرد.در نسخه های فعلی، فیلم در یک قالب مستطیل شکل نمایش داده میشود.درنسخه 6 میتوان از مکانیزم های همگام سازی فیلم ها استفاده کرد که باعث بهبود ارائه فیلم ها میگردد و در یک قالب دلخواه نمایش داد.

8.میکرو-فرمت های قوی تر

HTML دارای تگ های مختلفی میباشد که میتوانیم با استفاده از آن به راحتی جزئیات صفحه مانند شماره و آدرس را نمایش دهیم.این تگها تاثیری بر بیشتر شدن سرعت وبسایت شما در موتورهای جستجو ندارد اما کیفیت کددهی صفحه شما را بهتر میکند.با استفاده از نسخه 6 تعداد جزئیات بیشتری مانند زمان،تاریخ و غیره را نشان داد که تاثیر بهتری در موتورهای جستجو داشته باشد.

9.تعیین دقیق اندازه تصویر در مرورگرها با اندازه مختلف

اندازه پیکسلی هر عکس با موبایل و دسکتاپ متفاوت میباشد.نسخه پیشرفته تر میتوانند طول و ارتفاع پیشنهادی عکس را ارائه دهند، که این فرایند باعث بهبود رزولوشن تصویر عکسها در ابزارهای مختلف میگردد.

10.دسترسی محافظت و کنترل شده به اطلاعات

در اجرای و امنیت بهتر، رابطی باید ایجاد شود که تا اجازه دسترسی افراد به اطلاعات و کدها را از تعدادی از دامین خاص داشته باشند.

منبع : سروش پرداز

برای مشاهده خدمت طراحی سایت شید گرافیک میتوایند روی لینک طراحی وب سایت کلیک نمایید
با مراجعه به بخش نمونه کارها میتوانید آخرین نمونه کارهای شرکت شید گرافیک را مشاهده نمایید
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.