اخبار

تاریخ خبر: 1396/05/04
زمان خبر :15: 58
نوع خبر :خبر

b_News 5 راز ایجاد یک وب سایت موفق و کارآمد

Sheed Graphic MultiMedia
sheedgraphicLogo

در میان مهمترین نکات طراحی وب سایت، پنج نکته مهم عبارتند از: ظاهر سایت، قابلیت استفاده، محتوا، ویژگی کارآمدی، و انطباق استانداردها. وب سایت کارآمد باید از نظر بصری خیره کننده، دارای دسترسی آسان به اطلاعات برای کاربر، عاری از هرگونه باک و مشکل و پر از اطلاعات با ارزش باشد.

در طول زندگی کاری ، من با طراحان مختلف برای ساختن ده ها وب سایت مختلف کار کرده ام و متوجه شدم که این طراحان چند نکته مهم را برای ایجاد سایت مورد استقبال مردم انجام می دهند. در اینجا از این 5 راز مهم پرده برمی داریم.

1. استفاده درست از فضای سفید

برای جذب مخاطبان و بازدیدکنندگان، یک وب سایت باید جذاب و گیرا، مورد اعتماد و کاربر پسند باشد. بنابراین، شما باید عمدا و به طور استراتژیک از فضای سفید در سایت خود استفاده کنید تا عناصر کلیدی هر صفحه را برجسته کنید و مطالب را به گونه ای منتشر و جاگذاری کنید که برای عموم مردم جذابیت داشته باشد.

فضای سفید که منظور همان فضاهای خالی در داخل و اطراف عناصر مختلف در صفحه وب است، نه تنها احساس ظرافت را افزایش می دهد و موقعیت نام تجاری شما را افزایش می دهد، بلکه بر اساس یک مطالعه که در دانشگاه ایالتی ویچیتا انجام شد، درک مطلب را نیز بهبود می بخشد. به عنوان چند وب سایت بزرگ که به طور موثر و کارآمد از فضای سفید استفاده کرده اند می توان به سایت های Squarespace ، Medium اشاره کرد.

به عنوان یک نتیجه از این روش، شما می توانید زیبایی طراحی مینیمالیستی را افزایش دهید و از گرافیک های زیبا استفاده کنید که مشتریان آن ها را دوست خواهند داشت. داشتن یک صفحه اصلی درهم ریخته و شلوغ ممکن است موجب شود کاربران احساس خشم و کلافگی کنند، بنابراین داشتن یک وب سایت که به طور ساده طراحی شده و از مقدار زیادی فضای سفید استفاده کرده است، مخاطبان خود را تشویق به ماندن و کشف آن وب سایت خواهد کرد.

2. دسترسی ساده

برای افزایش قابلیت استفاده از وب سایت شما، دسترسی آسان به مطالب سایت این مهم امکان پذیر می سازد. اطمینان حاصل کنید که محصولات شما به راحتی در صفحه اصلی قابل دسترسی است و نوار راهنمایی کاربر (منو)  برای استفاده در سیستم عامل های دسکتاپ و تلفن همراه قابل توجه و بصری است.

یکی از راه های آزمایش برای این که متوجه شوید آیا قابلیت استفاده از سایت شما بالا است یا خیر، این است که ببینید آیا قانون سه ثانیه وب را گذرانده یا نه؟ قوانین سه ثانیه ای که توسط طراحان وب در دهه 1990 گرفته شده و در حال حاضر به طور گسترده در سراسر جامعه طراحی سایت پذیرفته می شود، به این معنی است که وب سایت شما باید حدود سه ثانیه توجه بازدید کننده شما را جلب کند. اگر این مدت زمان طولانی تر شود ، شما به طور قابل توجهی بازدیکنندگان سایت خود را از دست می دهید.

برای اطمینان از اینکه وب سایت شما از این آزمون به خوبی عبور می کند یا نه، تمام متن را تا حد ممکن روشن و واضح و قابل درک کنید، و فقط از یک گرافیک ساده و با کیفیت برای نمایش صفحه استفاده کنید و همچنین سعی کنید توجه خوانندگان خود را به کمک ویژگی های بصری مختلف ، نسبت به بیشترین اطلاعات جستجو شده و مورد بازدید جلب کنید. همچنین، سعی کنید وب سایت خود را با دوستان و خانواده اجرا و آزمایش کنید تا ببینید چه مدت زمان لازم است تا با عناصر مختلف سایت ارتباط برقرار کنند و اطلاعات لازم خود از سایت را پیدا کنند.

3. بازدیدکنندگان را با دیدگاه ها و نظرهای مشتریان دیگر و یا پیشنهادات منحصر بفرد مشارکت دهید

هیچ کس هنگام ورود به یک وب سایت دوست ندارد با انباری از اطلاعات ساده و بدون نظر و دیدگاه مواجه شود بنابراین، اطمینان حاصل کنید که قوانین 3 ثانیه را برای محتوای سایت خود نیز اعمال کنید تا وضوح، سازماندهی و نظم و ترتیب سایت را افزایش دهید.

برای مثال، اگر شما یک وب سایت تجارت الکترونیک را طراحی و اجرا می کنید، عاقلانه است که چند نقل قول مثبت بررسی کیفیت توسط مشتریان و همچنین یک یا دو پیشنهاد ویژه، کد کوپن و یا ... را به نمایش بگذارید. به این ترتیب، خوانندگان شما بلافاصله انگیزه ی بیشتری برای انجام مرحله بعدی و خرید محصول شما خواهند داشت.

4. اولویت بندی سرعت و سادگی

یکی از جنبه های اغلب نادیده گرفته شده در هنگام ارزیابی قابلیت های یک وب سایت، سرعت آن است. برای وب سایت های مختلف علی الخصوص وب سایت های تجارت الکترونیک، داشتن زمان بارگذاری کم صفحه یا مسائل مربوط به عملکرد وب سایت در دستگاه های تلفن همراه می تواند منجر به  کاهش نرخ بازدید از سایت و حتی کاهش در درآمد کلی شرکت ها شود. یک مطالعه توسط Akamai نشان داد 40 درصد از خریداران آنلاین ، اگر بارگذاری صفحه بیش از سه ثانیه طول بکشد از صفحه وب خارج می شوند و 52 درصد از پاسخ دهندگان می گویند بارگذاری سریع صفحات وب برای اعتماد و وفاداری به سایت مهم هستند. ساده ترین راه برای اولویت بندی سرعت این است که مهندسان طراحی وب سایت خود روی آن کار کنند، اما اگر می خواهید خودتان نیز امتحان کنید، چند نکته مفید است.

علاوه بر این، داشتن یک فرآیند ساده و سریع پرداخت، کلید افزایش مشتری و بازدیدکننده است. فرایند پرداخت شما هرچه ساده تر و آسان تر باشد ، مشتریان شما قادر به خرید محصول خود بدون دردسر و یا کلافگی و خستگی خواهند بود. برای مثال در حال حاضر شرکت آمازون ، راهی را ارائه میدهد که مشتریان با چند کلیک ساده و یک فرآیند پرداخت آسان می توانند محصول مورد نظر خود را به آسانی خریداری کنند.

5. از طراحی ریسپانسیو (responsive) یا واکنش گرا استفاده کنید

برای برآوردن انتظارات در زمینه تطبیق استانداردها، از طراحی ریسپانسیو (responsive) یا واکنش گرا استفاده کنید. طراحی ریسپانسیو (responsive) اجازه می دهد محتوا و طراحی انجام شده سایت را از هر صفحه ای از جمله دستگاه های تلفن همراه، خوانندگان الکترونیکی و رایانه ها ، مشاهده کنید.

سرمایه گذاری در طراحی ریسپانسیو (responsive) نه تنها به نحوی که کاربران با صفحات وب شما در دستگاه های مختلف ارتباط برقرار می کنند تاثیرگذار است، بلکه ممکن است ترافیک موتور جستجو را نیز افزایش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی ریسپانسیو (responsive) ، پاورپوینت ارائه شده توسط MagNet را بررسی کنید یا به سایر نمونه های عالی وب سایت هایی که از این فن آوری استفاده می کنند، مانند De Beers وThe Boston Globe مراجعه کنید.

 

منبع : entrepreneur.com

ترجمه : سینا سلیمان پور


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط