اخبار

تاریخ خبر: 1396/05/02
زمان خبر :17: 56
نوع خبر :خبر

b_News 12 ترفند برای نگه داشتن طولانی تر بازدید کنندگان در صفحات وب سایت شما

Sheed Graphic MultiMedia
sheedgraphicLogo

تحقیقات نشان می دهد که یک نرخ پرش "خوب" (تعداد بازدیدکنندگانی که یک صفحه سایت شما را چک می کنند و سپس ترک می کنند) بین 30 تا 50 درصد است. اما اگر از من بپرسید، هر چیزی که احتمالی بیش از 25 تا 30 درصد دارد ، نشان دهنده یک فرصت برای دستیابی به بازدیدکنندگان بالقوه بیشتر از طریق تجربه پیاده سازی طراحی مناسب با کمک کاربر است که بازدید کنندگان را در صفحات شما طولانی تر نگه می دارد.در واقع می توان با توجه به تمایلات ذهنی بازدیدکنندگان میزان نرخ پرش را کاهش داد.

1. طراحی خود را به روز کنید

هنوز در سال 1996 نیستیم ( Geocities از بین رفته است) بنابراین اگر سایت شما هنوز پر از تصاویر متحرک، ویژگی های طراحی اضافی و یا خصوصیات بی فایده و منسوخ دیگر است وقت آن رسیده که سایت خود را مجددا طراحی کنید. به گفته تونی هیئل، مدیر عامل Chartbeat، شما تنها 15 ثانیه (یا کمتر) زمان دارید تا بازدیدکنندگان جدید را با قدرت طراحی وب سایت خود متقاعد کنید.

2. فونت های اضافی خود را بردارید

یک نشانه فوری برای خوانندگان که سایت شما و یا حتی علاوه بر آن شرکت شما  از تاریخ گذشته است یا نه تنوع فونت هایی که استفاده کرده اید. اگر شما بیش از دو یا سه نوع در صفحه اصلی خود داشته باشید، برای ایجاد یک نگاه مدرن تر، بهتر است که تعداد آن ها را کم کنید.

3.  از فونت بزرگتر استفاده کنید.

در یک یادداشت مرتبط، اندازه فونت های شما نیز می تواند بر جذابیت و چسبندگی سایت تاثیر گذارد باشد. مقاله ای که در Smashing Magazine منتشر شد، نشان می دهد که هر متنی که کمتر از 16 پیکسل باشد می تواند خوانایی سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد و از جذابیت و کشش آن بکاهد.

4. محتوای سایت خود را با ویژگی های بصری مناسب تقسیم کنید.

اندازه فونت مهم است، اما بلوک های بزرگ متن که با هم در تناقض باشند در هر شرایطی غیرقابل قبول است.شما می توانید به راحتی قابلیت خواندن سایت خود را با اضافه کردن سرفصل ها، سرفصل های زیر، لیست های گلوله ای و لیست های شماره گذاری شده برای شکستن و تقسیم محتوای سایت افزایش دهید و سایت خود را به راحتی به بخش های قابل هضم و درک بیشتری تقسیم کنید.

5.  به سایت تصاویر افراد را اضافه کنید.

Medelia Art  یک آزمون A / B انجام داد که تصاویری از نقاشی هنرمندان را در مقابل عکس های خود هنرمندان قرار داد. نتیجه؟ هنگامی که چهره هنرمندان نشان داده شد، نتیجه بیش از 95 درصد نسبت به قبل افزایش و بهبود یافت.

نکته مورد توجه این است مردم دوست دارند که به چهره ها نگاه کنند و به چهره ها بیش از تصاویر گرافیکی و نمودارها توجه و اعتماد می کنند. پس همین امروز آنها را به سایت خود اضافه کنید.

6. تصاویر خود را ارتقا دهید.

اگر که چهره ها در همه ی مکان ها مناسب نیستند، اما این بدان معنا نیست که بقیه سایت شما باید به عکس های شیک وابسته باشد. ابزارهایی مانند Canva و PicMonkey به راحتی تصاویر شما را سفارشی کرده که تاثیر قابل توجهی دارد. یکی از مشتریان Brafton، با اضافه کردن تصاویر سفارشی به پست های وبلاگ خود، شاهد کاهش 14.3 درصد در میزان نرخ پرش یا نرخ خروج و درواقع افزایش ماندگاری در سایت شد.

7. اضافه کردن آمار

وقتی اطلاعات و آمار به محتوای سایت شما اضافه می شود،اتفاق جالبی رخ می دهد: مردم بیشتر به سایت اعتماد می کنند، صرفنظر از آنچه داده ها می گویند. که این خود یک راه آسان برای سرعت بخشیدن به اضافه کردن مطالب به سایت و در عین حال میزان نرخ پرش را کاهش می دهد.

8. سؤالات را پیشگویی کنید.

تشویق بازدیدکنندگان به گذاشتن نظرات یک راه آسان برای بهبود میزان نرخ پرش است، گذاشتن نظر و دیدگاه معمولا باعث می شود بازدیدکنندگان به یک صفحه دیگر هدایت شوند یا صفحه را بازخوانی کنند که هر دو باعث بهبود میزان نرخ پرش می شوند.

با پایان دادن هر پست در وبلاگ خود با یک سؤال تحقیقاتی و بحث برانگیز که نظرات را مطرح می کند گفتگو را جریان دهید.

9. دو تا سه پیوند و لینک داخلی در محتوای سایت خود بگذارید.

بسیاری از پرشها هنگامی رخ می دهد که بازدیدکنندگان مطلب موردنظر را پیدا کرده و روی لینک آن کلیک می کنند و سپس بعد از اتمام کار چند بار دکمه «بازگشت» را فشار می دهند. شما با اضافه کردن دو تا سه پیوند داخلی در محتوای تمام صفحات و پست های وبلاگ خود، به منظور تشویق کاربر برای کلیک روی آن و ماندن در همان صفحه، می توانید از این پرش ها جلوگیری کنید.

10. لینک های خارجی را در پنجره های جدید باز کنید.

داشتن لینک های خارجی که در همان پنجره ها باز می شود باعث رفتن بازدید کننده از سایت شما به سایتی دیگر و در نتیجه ترک سایت شما می شود. لینک های خارجی سایت خود را طوری تنظیم کنید که با کلیک کاربر روی آن ، پنجره جدیدی باز شود که در پنجره ی قبلی سایت شما باز بماند که در نتیجه میزان نرخ پرش سایت شما کاهش بیابد.

11. از تکنولوژی کنترل ذهن از راه دور استفاده کنید.

اگر هیچ یک از ترفند های بالا کار نکرد تا خوانندگان را در سایت خود نگه دارید، یک برنامه قصد خروج را در نظر بگیرید که باعث می شود یک پیشنهاد پاپ آپ ایجاد شود زیرا با این کاربینندگان موس خود را به سمت دکمه «بازگشت» حرکت می دهند تا از آن صفحه ی پاپ آپ خارج شوند. یک وب سایت فروش روزانه با استفاده از این نوع تکنولوژی نرخ پرش را 13 درصد کاهش داده است.

12. یک داستان بسازید و برای بقیه  بگویید.

اگر هیچ کدام از موارد فوق موفق نبود، از قدیمی ترین ترفند در کتاب بازاریابی استفاده کنید : یک داستان عالی بگویید. نه تنها محتوای مبتنی بر داستان، سایت شما را از رقبای شما متمایز می کند (به بازدیدکنندگان شما جذابیت خاصی برای توجه به سایت شما می دهد)، بلکه این کار موانع ذهنی که همه ما در برابر خرید و فروش، که نسبت به چیزی داریم را از بین می برد. و در عصری که تقریبا 5000 پیام بازاریابی در روز دریافت می کنیم، از آنجا که این کار به کاهش میزان نرخ پرش کمک می کند ، بسیار مهم است.

 

منبع : www.entrepreneur.com

ترجمه : سینا سلیمان پور

 

 
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.