اخبار

تاریخ خبر: 1396/04/27
زمان خبر :16: 59
نوع خبر :خبر

b_News چگونه پس از طراحی مجدد وب سایت ، بازدیدهای خود را بازیابی کنیم؟

Sheed Graphic MultiMedia
sheedgraphicLogo

مهم نیست که وب سایت شما وقتی آن را برای اولین بار طراحی و راه اندازی کردید چگونه به نظر می رسد اما به هر حال زمانی خواهد رسید که همه ی وب سایت ها می توانند از مزایای طراحی مجدد بهره ببرند. با توجه به تعداد زیادی تغییرات ساختاری که هر ساله اتفاق می افتد و همچنین تغییرات منظم در استفاده مصرف کننده از اینترنت ، برای یک وب سایت منسوخ شده  ارائه نتایج آنلاینی که شما نیاز دارید تقریبا غیرممکن است.

اگر اخیرا طراحی مجدد کرده اید، به احتمال زیاد به دنبال نتایجی مانند افزایش ترافیک، تبدیل و فروش برای سایت جدید خود هستید. و فکر می کنید اگر این کار درست انجام شود، دقیقا همان چیزی اتفاق می افتد که انتظارش را دارید.

اما متأسفانه همیشه اینطور نیست و در حقیقت برخی از صاحبان سایت طی چند روز و یا چند هفته پس از طراحی مجدد وب سایت خود، ترافیک سایت را از دست می دهند.

اگر در حال حاضر این مشکل را تجربه کرده اید، به سه دلیل ممکن برای این مشکل و همچنین نحوه رفع آنها را مطالعه کنید.

و اگر شما در آینده قصد دارید که سایت خود را طراحی مجدد بکنید، ما 5 نکته را نیز برای جلوگیری از از دست دادن بازدیدها به طور کامل اضافه کردیم.

علت های ممکن برای از دست دادن بازدیدها پس از تجدید طراحی وب سایت:

اول، باید توجه داشته باشید که از دست دادن ترافیکی جزئی چند روز پس از یک طراحی مجدد کاملا طبیعی است. اگر کمتر از یک هفته ، کاهش کمتر از 10٪ را شاهد بودید خیلی جای نگرانی نیست.

گوگل به آرامی تمام صفحات جدید شما را به منظور استفاده کاربران خود ایندکس می کند ، بنابراین شما باید انتظار کاهش مداوم در ترافیکتان را داشته باشید. اما اگر بیش از چندین روز ترافیک کاهش یافته و یا خاموش شده است، احتمالا مسئله بزرگتری وجود دارد و شما باید سه مورد زیر را بررسی کنید.

1.ریدایرکت

یکی از مهمترین مراحل در تجدید طراحی وب سایت تغییر مسیرهای مناسب (ریدایرکت) است و انجام ندادن این مرحله یکی از رایج ترین علل کاهش ترافیک است.

برای اینکه شما تمام URL های خود را دقیقا همان هایی که هست حفظ کنید (و بازسازی هر یک از صفحات قدیمی خود در سایت جدید)، هدایت مجدد ضروری است. ریدایرکت ها به موتورهای جستجو و مرورگرها می گویند که نسخه جدید هر صفحه کجا قرار دارد و بدون موتورهای جستجو و مرورگرها ، ریدایرکت ها به سادگی فکر می کنند که صفحه از بین رفته است.

اگر ساختار URL خود را عوض کردید و  یا هر صفحه را به مکانهای جدید انتقال دادید اما هدایتهای (ریدایرکت) مناسب را تنظیم نکردید، احتمالا دلیل اصلی کاهش ترافیک شما همین است.

و اگر مطمئن نیستید که آیا مسئله همین است یا نه، می توانید به کنسول جستجوی گوگلGoogle’s Search Consoleوارد شوید، سپس به Crawl > Crawl Errors بروید و “Not Found” tab را انتخاب کنید.

اگر صفحه ای بدون تغییر مسیر(ریدایرکت) در سایت شما وجود داشته باشد، در اینجا نشان داده خواهد شد.

برای رفع مشکل  و بازگرداندن ترافیک خود  شما بایدredirects   301را برای هر یک از صفحات قدیمی خود پیاده سازی کنید. سپس اکر مشکل دیگری وجود نداشته باشد ، میزان ترافیک شما باید ظرف چند هفته به حالت عادی بازگردد.

2. ساختار سایت

ساختار سایت شما نقش مهمی در چگونگی نشان دادن و درک و ایندکس کردن سایت شما در Google دارد، بنابراین اگر ساختار سایت  در طول طراحی مجدد به شدت تغییر کرد، باید یک نقشه سایت جدید ایجاد کنید.

نقشه سایت شما یک لیست اساسی و پایه ای از تمام صفحات مهم در سایت شما را فراهم می کند و می توانید آن را به Search Console ارسال کنید تا سرعت پردازش ایندکس مجدد صفحات و بازگرداندن سطح ترافیک خود را افزایش دهید.

علاوه برsitemap (نقشه سایت) ، شما همچنین باید پیوندهای داخلی خود را بازبینی کنید. پیوندهای موجود در صفحات شما (به ویژه navigation) نقش مهمی در نحوه نشان دادن سایت شما در Google دارند. اگر بعضی یا همه آنها به URL های قدیمی و منسوخ شده اشاره کنند، این امر نیز می تواند باعث بروز مشکلات ایندکس و کاهش سرعت ایندکس شود.

3. کپی سایت

در برخی موارد، طراحی های مجدد وب سایت نیز شامل نسخه کاملا جدید می شوند. و اگر copywriter از کلمات کلیدی هدف اصلی آگاهی داشته باشد این امر ممکن است مفید باشد ولی در غیر اینصورت ممکن است بسیار مضر باشد.

اگر صفحات شما  به نحوی نوشته شود که شامل کلمات کلیدی ای که دارای رتبه ی بالاتری هستند نشود ، رتبه بندی شما به خاطر نبود آن کلمات کلیدی افت خواهد کرد. الگوریتم گوگل برای ارائه اطلاعات کاربران به اطلاعات مورد نظر خود طراحی شده است و اگر سایت شما دیگر این اطلاعات را نداشته باشد، آن را به عنوان یک نتیجه نشان نمی دهد.

بهترین راه برای حل این مسئله این است که با یک جستجوگر با تجربه در زمینه ی SEO کار کنید که می تواند صفحات شما را برای کلمات کلیدی مورد نظر بهینه سازی کند. و اگر یک نسخه پشتیبان از سایت قدیمی خود را در جایی ذخیره کرده باشید، می توانید از آن برای تعیین اینکه کدام کلمات کلیدی را برای هر صفحه استفاده کنید بهره ببرید.

چه مدت طول می کشد تا ترافیک به سطح نرمال بازگردد؟

اگر ترافیک شما به علت یکی از مسائل فوق کاهش پیدا کند، باید آن را به عنوان یک اولویت مهم برای حل مشکل در اسرع وقت انجام دهید. همانطور که می دانید ترافیک شما یک شبه برنخواهد گشت.

ممکن است چند هفته طول بکشد تا گوگل تمام صفحات جدید خود را دوباره ایندکس کند و تا زمانی که دوباره رتبه بندی را در نتایج جستجو شروع نکنند، ترافیک شما پایین تر از معمول خواهد بود.

چگونه از کاهش ترافیک در طول طراحی مجدد جلوگیری کنیم؟

اگر شما هنوز سایت خود را طراحی نکرده اید، اطلاعات فوق ممکن است شما را به شک بیاندازد که این کار آیا واقعا ارزش دارد؟ اما اگر سایت شما منسوخ شده باشد، یک طراحی مجدد وب سایت قطعا می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد ، فقط باید مطمئن شوید که مراحل زیر را انجام دهید:

1. SEO را فراموش نکنید!

اطمینان حاصل کنید که تیم طراحان شما به طور منظم در طول فرایند به استراتژی SEO توجه دارند. اگرچه آژانس طراحی شما ممکن است متخصصانی برای طراحی و توسعه داشته باشد اما دیدگاه یک SEO با تجربه، به شما کمک می کند از موارد جدی که سبب کاهش تلفات می شود جلوگیری کنید.

2. سایت موجود خود را خالی کنید و معماری سایت جدید خود را برنامه ریزی کنید

قبل از هر گونه تغییر، ابتدا باید فهرستی از هر صفحه ای که در حال حاضر در سایت شما است را وارد کنید. بسیاری از ابزارهای رایگان آنلاین وجود دارد که به شما کمک می کند این کار را انجام دهید و نتایج خود را در صفحه گسترده دانلود کنید.

این کار به شما کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات ارزشمند که در حال حاضر در سایت شما جای دارد در نسخه جدید طراحی شده است و همچنین می توانید آن را برای ساخت یک سایت جدید در صورت لزوم استفاده کنید.

در بعضی موارد، URL ها و ساختار کلی شما می تواند باقی بماند. اما اگر آدرس های فعلی شما به صورت منطقی راه اندازی نشده باشند (مثلا با زیر پوشه های مربوطه و عناوین صفحه مناسب)، یک طراحی مجدد، فرصتی عالی برای حل این مسئله است.

3.تنظیم کردن 301 redirects

همانطور که در بالا ذکر شد، عدم هدایت مناسب (ریدایرکت) در محل، شایع ترین علت کم شدن و از دست دادن ترافیک است. اگر نشانی های اینترنتی شما تغییر کرده باشد، قبل از راه اندازی سایت جدید، باید آنها را تنظیم کنید.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که هر یک به عنوان هدایت مسیریابی 301 (دائمی) تنظیم شده است، به این دلیل که به موتور جستجو می گوید که صفحه به طور دائمی منتقل شده است. استفاده از 302 (موقت) تغییر مسیر، یک خطای معمول است، اما یکی از آن دسته خطاهایی است که می تواند به رتبه بندی شما آسیب برساند.

4. یک نقشه سایت جدید ایجاد کنید!

قبل از راه اندازی سایت خود، باید یک Sitemap جدید را که شامل همه مهمترین صفحات سایت شما است، ایجاد کنید. به عنوان یک قاعده کلی، نباید بیش از 100 صفحه را شامل شود ، بنابراین اگر سایت شما بزرگ باشد، نقشه سایت شما ممکن است بیشتر از یک فهرست کلی از فهرست جامع باشد.

5. اطمینان حاصل کنید که کد ردیابی تجزیه و تحلیل شما در محل درست قرار دارد

سرانجام قبل از راه اندازی، دوبار بررسی کنید که کد ردیابی تجزیه و تحلیل شما در سایت جدید شما قرار دارد. اگر چه ممکن است غیرمعقول به نظر بیاید اما این یک نظارت معمول است و ممکن است به اشتباه فکر کنید که همه ترافیک خود را از دست داده اید.

به سادگی اطمینان حاصل کنید که کد در هدر یا پاورقی شما اجرا شده است این کار می تواند استرس شما را بکاهد و همچنین به شما اجازه می دهد تا در هر مرحله مسیر ترافیک خود را نظارت کنید.

آیا سایت شما پس از یک طراحی مجدد ترافیک از دست داده است؟

از دست دادن و کاهش ترافیک و بازدید پس از یک طراحی مجدد، یک مسئله استرس زا، اما متأسفانه رایج است. اگر کسب و کار شما با این مشکل مواجه شده می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا ما به بهترین نحو ممکن مشکل شما را حل کنیم.

شماره تماس با ما :  02188344609

 

برگرفته از : www.webpagefx.com

ترجمه : سینا سلیمان پور

 

 


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط