اخبار

تاریخ خبر: 1396/02/01
زمان خبر :10: 25
نوع خبر :خبر

b_News مروری بر زندگی شگفت انگیز ایوان اشپیگل؛ مدیرعامل جوان شرکتی 33 میلیارد دلاری

Sheed Graphic MultiMedia
sheedgraphicLogo

بورس آمريکا عرضه و اين شرکت 33 ميليارد دلار ارزش گذاري شد با دارايي 4.7 ميليارد دلاري، اشپيگل 26 ساله يکي از جوان ترين ميلياردرهاي جهان به شمار مي رود.

و بله، او زندگي بسيار دلچسب و خوبي دارد و شرمي از آن ندارد. او يک بار در کنفرانس کسب و کار استنفورد، جايي که در آن تحصيل کرده گفت: «من يک مرد سفيد پوستِ جوان و تحصيل کرده ام. من واقعا، واقعا شانس آوردم. زندگي منصفانه نيست.»

در ادامه مي خواهيم شما را با بخشي از زندگي لوکس و البته پر از زحمت و تلاش اشپيگل آشنا کنيم.

 

ايوان در پسيفيک پلسيدس، لس آنجلس بزرگ شده. والدين او زماني که ايوان مشغول تحصيل در دبيرستان بود از يکديگر جدا شدند.

 

وقتي ايوان 16 ساله شد و گواهي نامه رانندگي اش را گرفت، يک Cadillac Escalade از والدينش هديه گرفت!

 

او تحصيلات ابتدايي خود را در يک مدرسه فوق خصوصي به نام Crossroads در سانتا مونيکا گذراند که سالانه ده ها هزار دلار هزينه بر مي داشت. شان رَد، کيت هادسن، جونا هيل و جک بلک از ديگر افراد برجسته اي هستند که در اين مدرسه تحصيل کردند.

 

زماني که وي وارد دوره انترني با رِد بول شد، ايوان تصميم گرفت که به يک خودروي بهتر و کم مصرف تر نياز دارد تا راحت تر در سطح شهر بچرخد. بنابراين براي والدين خود در سال 2008 نامه اي نوشت و درخواست يک BMW 550i کرد که قيمتي حدود 75 هزار دلار داشت. او در نامه اش نوشت: «ماشين ها براي من شادي مطلق را به ارمغان مي آورند، واقعا متشکر مي شوم اگر به من و تمام تلاش هايي که کرده ام با خريد يک BMW ارزش بگذاريد»

 

اگر همه اين ها کافي نيست تا بدانيد ايوان در چه ناز و نعمتي بزرگ شده اين را م بگوييم که خانواده آن ها مرتبا به سفر دور اروپا مي رفتند و حتي يک بار اسنوبورد با هليکوپتر در کانادا را هم تجربه کرده اند.

 

همانند پدرش، ايوان هم به تحصيل در رشته طراحي محصول در استنفورد پرداخت. در استنفورد بود که او با رجي براون و بابي مورفي، هم موسسان اسنپ چت آشنا شد.

 

مورفي بعدها در گفتگو با فوربس گفت: «ما آدم هاي باحالي نبوديم، بنابراين تلاش کرديم چيزهايي بسازيم که باحال هستند.»

 

زماني که در استنفورد مشغول تحصيل بود، يکي از دوستان خانوادگي اشپيگل به او اجازه داد تا سر کلاس دانشجويان ارشد بنشيند و در مورد کار آفريني و سرمايه گذاري خطر پذير از افرادي نظير اريک اشميت و چد هرلي، به ترتيب مديرعامل گوگل در آن زمان و موسس يوتوب بشنود.

 

اسکات کوک، موسس Intuit در يکي از کلاس هاي اشپيگل سخنراني داشت و پس از اين کلاس، اشپيگل با او آشنا شد. در نتيجه، کوک به اشپيگل احازه داد تا روي يکي از پروژه هاي اين شرکت براي کشور هند کار کند، در حالي که هنوز مقطع کارشناسي را تمام نکرده بود.

 

چند واحد ديگر بيشتر باقي نمانده بود تا اشپيگل از استنفورد فارغ التحصيل شود که درس را رها کرد و تمام وقت مشغول ساخت اسنپ چت شد. در ابتدا نام اين اپليکيشن Picaboo بود و ايوان خانه پدرش در پلسيدس را به مقر اصلي شرکت تبديل کرد.

 

اگرچه بعدها دفتر اسنپ چت به مکاني ديگر منتقل شد اما ايوان به زندگي در خانه پدري اش ادامه داد چون «کرايه اينجا ارزان است».

 

رجي براون پس از اينکه از شرکت اخراج شد و حقي دريافت نکرد، از اشپيگل و مورفي در سال 2013 شکايت کرد. مشکل قانوني ميان آن ها بالاخره برطرف شد و اسنپ چت به او 157.5 ميليون دلار داد تا ديگر اثري از او نباشد.

 

در نوامبر سال 2014، اشپيگل خانه پدري خود را ترک کرد و خانه اي 3.3 ميليون دلاري با سه اتاق خواب در برنت وود خريد.

 

زياد طولي نکشيد تا شرکت ها به سراغ او بيايند و بخواهند اسنپ چت را بخرند. او حتي پيشنهاد 3 ميليارد دلاري مديرعامل فيسبوک، مارک زاکربرگ را در سال 2013 رد کرد. خب قطعا ارزشش را داشت، چون حالا اين کمپاني 33 ميليارد ارزش دارد، 30 ميليارد بيشتر از رقم پيشنهادي فيسبوک در سال 2013.

 

اگر شما هم از علاقه مندان به فانتزي هاي هاليوودي باشيد، احتمالا آرزو داريد که با جورج لوکاس يک عکس يادگاري داشته باشيد. ايوان اشپيگل در سني بسيار کم و پس از موفقيت اسنپ چت، شهرتي بالا در ميان افراد مشهور آمريکا پيدا کرد و اين عکس نيز در اکتبر 2014 گرفته شده است.

 

در سال 2014، استارتاپ اشپيگل، به او و بابي مورفي، هم موسس شرکت مبلغ 5 ميليون دلار قرض داد.

 

پس از اينکه در ژوئن 2015، اسنپ چت سرمايه گذاري بزرگي را دريافت کرد، اشپيگل براي خود يک ماشين فراري خريد.

 

تيلر سوييف و ايوان اشپيگل در دسامبر سال 2013 يکديگر را ملاقات کردند و داستان هاي عاشقانه ميانشان آغاز شده بود، اما براي مدتي کوتاه.

 

علاقه اشپيگل به موسيقي سبب شد تا مايکل لينتون، مديرعامل Sony Entertainment حالا بخشي از هيئت مديره شرکت باشد. او تصميم گرفت تا Big Machine، شرکتي که کارهاي سوييفت را منتشر مي کند را بخرد اما اين قرارداد هيچ وقت به نتيجه نرسيد.

 

ميراندا کر، سوپر مدلي است که اشپيگل در مراسم شام Louis Vuitton در سال 2014 ملاقات کرد. قرارهاي عاشقانه اين دو در تابستان سال 2015 آغاز شد.

 

در ماه مه 2016، اين زوج جوان خانه اي 666 متر مربعي را به قيمت 12 ميليون دلار خريداري کردند که متعلق به هريسون فورد بود.

 

همه چيز خيلي سريع پيش رفت. اشپيگل و کِر در جولاي 2016 نامزد کردند.

 

اشپيگل بيش از هر مديرعامل ديگري به لباس و ظاهر خود اهميت مي دهد. او در اکتبر سال 2015 با حاضر شدن روي جلد Vogue Italy خبرساز شد.

 

او گواهي نامه لازم براي راندن هلي کوپتر را دارد و تي شرتي هم که بر تن او مي بينيد، لباس مورد علاقه اش است که 60 دلار بيشتر قيمت ندارد.

 

نه تنها در کار، بلکه اشپيگل در زندگي شخصي اش هم به امنيت و پنهان کاري بهاي بسيار مي دهد. معمولا تا کالايي به صورت عمومي رونمايي نشود، هيچ کدام از کارمندان اسنپ نمي دانند که چه در داخل شرکت مي گذرد.

 

تيم امنيتي او در سال 2016 بيش از 890 هزار دلار هزينه برداشته. او به وسيله يک ماشين مشکي رنگ در سطح شهر جا به جا مي شود.

 

در فوريه 2016، اسنپ چت به اشپيگل 15 ميليون دلار قرض داد. طي ماه بعدي، اسنپ چت 175 ميليون دلار سرمايه جذب کرد و به ارزش 16 ميليارد دلار رسيد. اشپيگل هم قرض خود را تا پايان همان سال پرداخت کرد.

 

سپتامبر 2016، اشپيگل نام شرکت را از Snapchat به Snap Inc تغيير داد و آن را «شرکت دوربين سازي» خطاب کرد. همان موقع بود که عينک هاي Spectacles هم معرفي شدند.

 

طي دو سال گذشته، اشپيگل 26 ساله به عنوان جوان ترين ميلياردر خود ساخته توسط فوربس معرفي شده است. او در حال حاضر 4.7 ميليارد دلار سرمايه دارد.

 

در تاريخ 12 اسفند سال گذشته، اسنپ با ارزش 33 ميليارد دلاري، کار خود را در بازار بورس نيويورک آغاز کرد. پس از افزايش 44 درصدي سهام شرکت، اشپيگل هم 1.6 ميليارد دلار ثروتمندتر شد.

 

حقوق او در سال 2016 بيش از 400 هزار دلار به اضافه يک ميليون دلار پاداش بود. اما پس از عرضه عمومي سهام اسنپ، اين رقم حالا به سالانه 1 دلار ناقابل کاهش يافته است.

 

هدف اشپيگل براي آينده آن است تا دوربين ها را دوباره اختراع کند ادعاي بزرگي است که بايد در آينده بيشتر از آن بشنويم.

 

 

 

 

 منبع : ديجياتو


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط